HAKKIMDA

1962 yılında Avusturya’nın Klagenfurt şehrinde doğdum. Sosyal pedagoji eğitiminden sonra insan ilişkileri ve kadınların toplumdaki rolü konularına ilgi duyduğumdan sosyal bilimler ve kadın çalışmaları alanlarında çalışmalar yürüttüm. Bach Flowers ile ilk defa 1982 yılında İngiltere’de yaşarken tanıştım. Bach Flowers’ın gücünden ve ardından yatan felsefeden çok etkilendim.

Avusturya’da kadınlar ve gençler üzerine çeşitli projelerde çalıştıktan sonra Türkiye’ye geldim ve son onbeş yıldır toprağını, insanlarını ve dilini iyice tanıdığım ve sevdiğim İstanbul’a yerleştim. Kilden heykeller yapmak, Reiki, Prana Healing ve Yoga gibi konularla ilgili çalışmalar yürütmeye de burada başladım. Bach Flowers her zaman yanımdaydı.

Alternatif şifa yöntemlerine duyduğum ilgi nedeniyle ve eşimin, arkadaşlarımın desteğiyle, Bach Flowers'ın doğadan gelen hediyesini insanlara sunmaya karar verdim. Avusturya’da 2009 Bach Flowers eğitimini tamamladığımdan beri bu danışmanlık hizmetini İstanbul’da vermeye devam etmekteyim.

Herlinde Hafner

TERAPİ

Bach Flowers’ın insan bedeni üzerinde uyum yaratıcı ve bütünleştirici bir etkisi vardır. İnsanın dengesine kavuşması, iç sesi ve önsezileri ile tekrar bağlantı kurabilmesi için insan bedenine usulca destek verir. Bach Flowers sayesinde bireysel olgunlaşma süreçleri başlatılır veya desteklenmiş olur. İnsanların günlük hayata karşılaştığı problemlerin çözümünde yol gösterir.

Bach Flowers kullanmadan önce hangi karışımın gerekli olduğunu incelemek ve teşhis edebilmek için bir anket ve söyleşi gerçekleştirilir. Bu uygulama sırasında hangi karışımın gerekli olduğu saptanır. Daha sonra hazırlanan bu karışım genel olarak dört hafta boyunca kullanılır. Terapinin amacına uygun olarak bir sonraki seansta neler yapılacağı belirlenir. Bach Flowers terapisinin toplam süresi dört hafta ile birkaç ay arasında değişebilmektedir.

Çiçek özü karışımı, günde 4 kere, doğrudan dilin üzerine uygulanan 4 damla olarak damlatılır. Gerekli görüldüğü takdirde bu doz arttırılabilir veya azaltılabilir.

Çocuklar

Özellikle çocuklarda çok hızlı bir bicimde etkisini gösterir. Onların iç sesleri yetişkinlere nazaran daha güçlü olduğu için sonuç alınması kolaylaşmakta olup iç dengelerinin uyumlu hale gelmesi sağlayabilmektedir. Sözgelimi, konsantrasyon bozukluğu, dikkatsizlik, uyum sorunu (yeni çocuk yuvası, ebeveynlerin ayrılığı gibi), kardeşler arası çekişmeler gibi durumlarda Bach Flowers ile hızlı ve etkili sonuç alınabilmektedir.

Kadınlar

Bach Flowers ayrıca hamilelik veya menopoz gibi hormon dengesinin değiştiği dönemlerde de iç dengelerinin yeniden kazanmasına, yeni durumlara kolayca adapte olmasını sağlamakta ve özgüven sahibi olmasına yönelik destek vermektedir.

Erkekler

Bach Flowers stresli çalışma durumlarında, ümitsiz gözüken iş hayatında, aile içi sorunlarda ya da arkadaşlar arası çekememezliklerde yol gösterip hayata yeni bir bakış açısından bakmalarını sağlayıp, aydınlık dolu bir perspektifle dünyayı görmelerine yardım eder.


Terapi seansları talep üzerine e-posta veya telefon ile yapılabilir!

Bach Çiçekler

Edward Bach 1930’larda keşfedip geliştirdiği 38 Bach Flowers’i ‘bitkiler aleminden gelen mutlu dostlarımız’ diye tanımlamıştı. O yıllardan beri 38 Bach Çicekleri, pek çok insana, ruhsal bunalımlarını aşmak, kişiliklerinin gelişmesini sağlamak ve sağlıklı kalmak konusunda şifa oldu.

Bach Flowers, akut kriz durumlarında, karakter zaaflarını aşarak ruhsal dengeye ulaşma tedavisinde ya da çeşitli bedensel hastalıklarda destekleyici tedavi olarak da kullanılımaktadır.

Özellikle Türkiye’de insanlar ekonomik ve sosyal koşulların etkisiyle duygularını çok yoğun yaşıyor. Bu duygusal patlamaları dengelemek için çiçeklerin enerjisinin kullanıldığı Bach Flowers tedavisi çok iyi ve doğal bir çözümdür.

Ürünler

Bach Flowers’la yapilan uzun bir çalışma süreciyle elde ettiğimiz “Hazır Karışımlar’ımız” da var. Bu karışımlar, kullananlar üzerindeki etkilerinin uzun süreli gözlenmesi ve izlenmesiyle geliştirdiğimiz özgün ve etkin ürünlerdir.

Eğitim

Değerli uzman Mechthild Scheffer’in geliştirdiği “Orjinal Bach Çiçekleri Terapisi” eğitiminin, yoğun talepler sonucu, Viyana Bach Çiçekleri Merkezi - Ingrid Haring ve Bachflowers in Turkey - Herlinde Hafner işbirliği ile nihayet İstanbul'a da geleceğini size sevinçle müjdeleyebiliyoruz!

Günümüzün değişen dünyasında duygularımız, sezgilerimiz, düşüncelerimiz hızlı bir biçimde değişime uğramakta ve iç dengemizi bulmak zorlaşmaktadır. Depresyon, korku, hüzün ve keder gibi duygular hayatımızı her gün biraz daha çekilmez kılmaktadır. Böyle durumlarda bize yol gösteren hayatı kolayca algılamamızı sağlayan Bach Flowers yaşamımıza ışık tutar. Bizim iç dünyamızı dengeleyerek hayata karşılaştığımız zorluklar karşısında ayakta kalmamızı sağlayarak güç verir.