TUR | ENG

KULLANIM ALANLARI

Bu 38 farklı Bach Flowers 1930’lu yıllarda Edward Bach tarafından yabani bitkilerin ve ağaçların çiçeklerinden üretilmiş olup her biri farklı bir duygu durumu için kullanılır. Her Bach Flowers ürününü tek başına kullanabileceğiniz gibi, o anki ruh halinize uygun özleri karıştırarak da kullanabilirsiniz.  

Yumuşak ve güvenli etkileri olan Bach Flowers tamamen doğal bitkilerden imal edilmiş olup yalnızlık, ümitsizlik, depresyon, korku, panikatak vb. ruh durumlarında tatbik edilir.  Genel olarak Bach Flowers insanda var olan potansiyeli harekete geçirmekle kalmayıp, atmamız gereken yeni adımları atmamızı sağlayıp, mevcut olan krizi ortamlarında bize yol gösterir. Bach Flowers yalnızca çocuklar ve yetişkinler için değil, aynı zamanda hayvanlar ve bitkiler için de uygundur.  

Çocuklar: Özellikle çocuklarda çok hızlı bir bicimde etkisini gösterir. Onların iç sesleri yetişkinlere nazaran daha güçlü olduğu için sonuç alınması kolaylaşmakta olup iç dengelerinin uyumlu hale gelmesi sağlayabilmektedir. Sözgelimi, konsantrasyon bozukluğu, dikkatsizlik, uyum sorunu (yeni çocuk yuvası, ebeveynlerin ayrılığı gibi), kardeşler arası çekişmeler gibi durumlarda Bach Flowers ile hızlı ve etkili sonuç alınabilmektedir.  

Kadınlar: Bach Flowers ayrıca hamilelik veya menopoz gibi hormon dengesinin değiştiği dönemlerde de iç dengelerinin yeniden kazanmasına, yeni durumlara kolayca adapte olmasını sağlamakta ve özgüven sahibi olmasına yönelik destek vermektedir.  

Erkekler: Bach Flowers stresli çalışma durumlarında, ümitsiz gözüken iş hayatında, aile içi sorunlarda ya da arkadaşlar arası çekememezliklerde yol gösterip hayata yeni bir bakış açısından bakmalarını sağlayıp, aydınlık dolu bir perspektifle dünyayı görmelerine yardım eder.  

TERAPİ

Bach Flowers’ın insan bedeni üzerinde uyum yaratıcı ve bütünleştirici bir etkisi vardır. İnsanın dengesine kavuşması, iç sesi ve önsezileri ile tekrar bağlantı kurabilmesi için insan bedenine usulca destek verir. Bach Flowers sayesinde bireysel olgunlaşma süreçleri başlatılır veya desteklenmiş olur. İnsanların günlük hayata karşılaştığı problemlerin çözümünde yol gösterir.

Bach Flowers kullanmadan önce hangi karışımın gerekli olduğunu incelemek ve teşhis edebilmek için bir anket ve söyleşi gerçekleştirilir. Bu uygulama sırasında hangi karışımın gerekli olduğu saptanır. Daha sonra hazırlanan bu karışım genel olarak dört hafta boyunca kullanılır. Terapinin amacına uygun olarak bir sonraki seansta neler yapılacağı belirlenir. Bach Flowers terapisinin toplam süresi dört hafta ile birkaç ay arasında değişebilmektedir.

Çiçek özü karışımı, günde 4 kere, doğrudan dilin üzerine uygulanan 4 damla olarak damlatılır. Gerekli görüldüğü takdirde bu doz arttırılabilir veya azaltılabilir.